Sport to zdrowie!

Sport to zdrowie!

Sport to zdrowie! Ile razy już spotkaliśmy się z takim określeniem? Często nawet powtarzamy je naszym wnukom czy dzieciom. Jednak to dotyczy wszystkich. Nas też.

Sportowy tryb życia jest bardzo popularny w dzisiejszym świecie. Wiele osób z niego korzysta i dla nas także istnieje taka możliwość. Już teraz, gdy tylko na zewnątrz pojawi się słońce, a temperatura sięgnie kilkunastu kresek powyżej zera można spotkać dużą ilość seniorów, którzy
w parkach uprawiają nordic walking, czyli tak zwany spacer z kijkami. Co więcej, ogromną popularnością cieszą się także otwarte siłownie. Ćwiczenia, które nie wymagają ogromnej siły, jedynie chęci możemy wykonać pod własnym domem. To takie proste!

Nie obawiaj się, co pomyślą sąsiedzi czy znajomi. Robisz to dla siebie, dla poprawy swojej formy, a także lepszego samopoczucia. Oczywiście, nie musisz pokonywać wielkiego dystansu czy też wykonywać wielu ćwiczeń. Krótki spacer już niezwykle dobrze działa na twój organizm. Pozwala ci dotlenić mózg, rozruszać twoje mięśnie i poprawić humor. Nawet, jeśli mało jest takich osób w okolicy, to właśnie ty możesz stać się prekursorem i rozpocząć zdrową modę. Przed nami wiosna oraz lato. Zbliża się piękna pogoda i długie wieczory. Niech to stanie się twoją motywacją
i zmobilizuje do zainwestowania w swoją kondycję fizyczną.

Sport to zdrowie! Odkryj to już dzisiaj i wyjdź z domu. Zaproś do wspólnej aktywności drugą połówkę czy też znajomą. Razem możecie rozwinąć kondycję, a także będziecie mogły porozmawiać, spędzić z sobą trochę czasu. Pora ruszyć na trasy. Sprawdź, co ciekawego znajduje się w okolicy i znajdź nowe miejsca dla siebie.

Krzysztof Wylotek