Integracja na świeżym powietrzu

Integracja na świeżym powietrzu

Mieliśmy okazję odwiedzić Amfiteatr Buk w Rudach koło Raciborza. W dawnym górniczym ośrodku wypoczynkowym BUK mieści się obecnie Dom Seniora, o którym już pisaliśmy. Ale tym razem wpadliśmy tam w zupełnie innym celu. Rozpoczęto tu mianowicie cykl spotkań integracyjnych seniorów, który zainaugurowało koło Związku Emerytów i Rencistów ze Szczygłowic.

Trzeba stwierdzić, że inauguracja wypadła znakomicie, a goście Amfiteatru bawili się do godzin wieczornych, mimo ulewnego deszczu. Znakomite posiłki pod gołym niebem, rekreacyjne spacery po urokliwym terenie parku krajobrazowego oraz napawanie się naturą, której istnienia w tak nienaruszonym stanie w takim miejscu prawie nikt się nie spodziewał – wszystko to było zaledwie wstępem do tego, co stanowiło główną atrakcję dnia – potańcówki w Amfiteatrze.

Jak oni tańczyli zobaczcie sami na zamieszczonych fotografiach. Potwierdziło się po prostu to, o czym wiemy od dawna – pokolenie naszych seniorów to na ogół znakomici tancerze. Na zakończenie dynamicznego dnia wszyscy goście stwierdzili zgodnie, żę wrócą tu znowu. A organizatorzy już myślą o kolejnych tego typu imprezach.

A co na to nasi Czytelnicy? Może również mają ochotę na zabawę pod czerwcowym niebem? Jeśli tak, czekamy na opinie i sugestie.

info@starszamlodziez.pl

Dariusz Jezierski